5. Religia

Geneza (Kompendium Wiedzy) to dział, który interesuje cię najbardziej, a przynajmniej zaraz po rejestracji na Jorden. Znajdziesz tutaj wszelkie informacje, których będziesz potrzebował do stworzenia postaci oraz gry na forum. Miejsce to zawiera przede wszystkim opis świata przedstawionego, mechanikę rozgrywki, zapiski dotyczące magii i spis klanów.

Awatar użytkownika
Jormungand
Jormungand
Posty: 28
Rejestracja: 19 lipca 2017, 19:08
Profeta: Brak

5. Religia

Post autor: Jormungand » 20 lipca 2017, 16:40


 Religia 

eligia w tym mroźnym i nieprzyjaznym świecie jest czymś zaiste horrendalnie ważnym. Nie tylko daje ona prostym ludom zamieszkującym te podłe krainy nadzieję, ale niekiedy także rzeczywiste profity. Głównie za sprawą Bożków, których to głupi lud stawia na pierwszym miejscu, nawet przed samym Stworzycielem – Thongharem. Tym bytom jednak taki obrót spraw jak najbardziej odpowiada, gdyż oni sami mają z owym twórcą na pieńku, a i im więcej wiernych posiadają tym są silniejsi, ich moc rośnie. Warto też wspomnieć, iż nie żywią oni do siebie sympatii. Ba! Istoty te się wręcz nienawidzą, walczą o dominację i nie znają pojęcia "zjednoczenie". Liczą się jedynie wpływy. Najsilniejszym z nich wszystkich obecnie Audunar, zwany przez wielu również Lodowym Gigantem.

Wyrocznia

hoć ludność zwykle wybiera czynną wiarę w konkretnego Bożka, to nie zapomina ona o samym stwórcy. Nierzadko formują się grupy pielgrzymów podróżujących na szczyt Widzącej Góry, na której to z kolei wzniesiona została ogromna twierdza o tysiącach wrót. Zamieszkuje ją jednak tylko jeden byt – Wyrocznia. Przedziwna istota, która twierdzi, iż nie jest nawet Bożkiem. Nakazuje innym by nie identyfikowali ją z niczym cielesnym, bowiem jest jedynie łącznikiem między śmiertelnikami, a Thongharem. Cechuje ją jeszcze jedna rzecz niespotykana w żadnym innym przypadku, mianowicie nie posiada ona stałej tożsamości, przynajmniej jeśli chodzi o prezencję – stale zmienia się jej postura, lico, włosy oraz płeć. Wyrocznia jest Wyrocznią.

Powstanie

ówi się, że wszystko rozpoczęło się od Wielkiego Wiru, który powstał na samym środku pustki. Z niego natomiast wyłoniły się pierwsze skały, piaski i ziemie. Następnie wody oraz zwierzyna. Ostatnim co wyrzucił miał być Thonghar, istota doskonała, która miała objąć we władanie ten świat. Nie podobały mu się jednak wszechobecne pustki bądź towarzystwo samych ptaków – szybko więc stał się Stworzycielem. Odkrywając swą przepotężną moc uformował Bożków i podarował im cząstkę swej energii, ci jednak nie byli doskonali. Stale pojawiały się między nimi waśnie, dochodziło do walk w imię głupiej dumy i próżności. Thonghar widząc to wygnał swe dzieci z Wieczności raz na zawsze, zesłał ich na stałą tułaczkę. Bożkowie jednak, gdy znajdowali się z dala od Stworzyciela, wyraźnie słabli. Ojciec jednak zlitował się nad nimi i stworzył kolejny gatunek – prostych ludzi. Bez żadnych mocy, z jednym wyjątkiem. Wiara miała być największym atutem ludzkości, dawać Bożkom siłę, a Bożkowie mieli o nią zabiegać. Przez kilkaset lat taki porządek rzeczy się utrzymywał, pokój jednak był tylko pozorny. Gdy pierwsi z nich odzyskali pełnię mocy, rozpoczęli wojnę z innymi. Zachwiali balans, zmuszając tym samym Thonghara do podjęcia kolejnych kroków. Bóg obdarzył część swych nowych dzieci pewną dozą mocy, a zwać oni się mieli Wybrańcami.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość