0. Przykładowa Karta Postaci – Alvar Sigríðursson

Spis Ludności jest działem, w którym przechowujemy wszelkie Karty Postaci – zarówno tych zaakceptowanych oraz odrzuconych, jak i tych, które dopiero czekają w kolejce do sprawdzenia przez Administratora Jorden. Odnajdziesz tutaj wzór karty postaci, poradnik jej pisania, przykładową postać oraz wskazówki dotyczące prawidłowego nazewnictwa.

Awatar użytkownika
Jormungand
Jormungand
Posty: 28
Rejestracja: 19 lipca 2017, 19:08
Profeta: Brak

0. Przykładowa Karta Postaci – Alvar Sigríðursson

Post autor: Jormungand » 20 lipca 2017, 09:51

Część opisowa

Jaźń

Miano: Alvar Sigríðursson
Pseudonim: Niedźwiedź
Wiek ciała: Średni
Ród: Dovrefaller
Profesja: Kowal

Prezencja

  Mężczyzna w średnim wieku o postawie, która bezwzględnie zdradza, że ciężko pracuje fizycznie. Szerokie ramiona, mocno umięśnione ręce oraz szorstkie, silne dłonie. Cała jego postura przywodzi na myśl niedźwiedzia. Rosły, potężny chłop, któremu nikt nie chciałby podpaść. Całe jego ciało pokrywa dosyć gęste owłosienie oraz najczęściej mieszanka potu i kurzu. Jedynym miejsce, które jest pozbawione prawie w całości włosów jego jego głowa. Mężczyzna zaczął łysieć już parę lat temu, ale do dnia dzisiejszego na głowie nie ostał mu się ani jeden włos. Zaś dla kontrastu posiada dosyć gęstą, krótką brodę w kolorze brązowym. Gdzieniegdzie można zauważyć srebrne niteczki, które dobitnie pokazują, że powoli zbliża się do drugiej młodości. Twarz ciemna, spalona słońcem, z licznymi wypiekami. Na czole widnieją pierwsze zmarszczki, które w momencie znerwicowania pogłębiają się znacznie. Spod gęstych, brązowych brwi na świat spoglądają duże oczy, których źrenic nie można odróżnić od tęczówki. Wręcz hebanowy odcień sprawia wrażenie, że mężczyzna jest wiecznie skupiony. Między dosyć szeroko rozstawionymi oczami znajduje się orli nos, który dodaje jego twarzy surowości. Wąsy, które łączą się z brodą dodają mu dodatkowo lat. Niżej znajdują się wąskie usta, spomiędzy których szczerzą się pożółkłe zęby. Rysy jego twarzy są ostre, jak gdyby wyciosane w drewnie. Nie widać na niej żadnych oznak delikatności. Wygląda na prostego chłopa. A swoją prostotę podkreśla jeszcze prostym jak i on sam strojem. Lniane spodnie oraz koszula, której rękawy opinają mięśnie ramion.

Natura

  Chłop prosty, pracowity i przede wszystkim niezwykle porywczy. Całe życie ciężko haruje, co sprawiło, że jest też osobą cierpliwą i zwraca uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Nie grzeszy inteligencją, jednak wie wszystko z zakresu swojej profesji. Jego płomienny charakter często podsycany jest zmianą nastrojów. Łatwo wpada w furię, przez co najczęściej dochodzi do rękoczynów. Choleryk jakich mało. Urwie łeb za samo złe spojrzenie, jeżeli tylko nie będzie w humorze. Człowiek o dosyć prostych motywacjach, lubiący się dobrze najeść, popić i pochędożyć. Uwielbia towarzystwo pięknych dam, a najlepiej takich, co chętnie rozmasują mu plecy i inne części ciała. Kiedy pracuje jest pochłonięty całkowicie swoim dziełem. Nie lubi kiedy ktoś mu przerywa. Mimo że zarabia na swoim zajęciu całkiem dobrze, to jest dosyć skąpy. Przywykł do skromnego życia, ale od czasu do czasu pozwala sobie na małe harce. Dzięki ciężkiej pracy stać go na przyziemne przyjemności. Dla rozrywki obija gęby ludziom, którzy mu podpali. Nienawidzi złodziei i niesprawiedliwej władzy. Nade wszystko krzywo patrzy na zniewieściałych chłopaczków. Jest zbyt zamknięty na świat, aby móc to akceptować. Jako człowiek niewykształcony, nienawidzi filozoficznych pogawędek. Zdaje sobie sprawę z tego, że w wielu sprawach jest głupcem, jednakże zawsze to on ma ostatnie słowo. Surowy, despotyczny osobnik, co to pragnie zdobyć władzę, ale nie wie jak. Zadowala się jednak tym co ma, odreagowując niespełnione ambicje na swoich uczniach. Jako człowiek opryskliwy i z ciężką ręką, często daje upust swym emocjom w sposób dosyć brutalny. Ma za to głowę do interesów i potrafi dobrze sprzedać wytworzone przez niego samego przedmioty.

Wyposażenie

  • Butelka mocnej gorzały – Najtańsza gorzała w szklanej, półlitrowej butelce. Na rozgrzanie i poprawę humoru.
  • Mały sztylet – Wykonany z żelaza, jego długość z rękojeścią to około 11 cm, bez rękojeści 6 cm. Zawsze naostrzony, zadbany, bez zbędnych ozdób i upiększeń. Niezbyt ciężki.
  • Topór z podwójnym ostrzem – Również żelazny, ostry jak brzytwa, szerokość jego ostrzy mierzy około 30 cm. Trzonek jest zrobiony z drewna bukowego. Broń dosyć masywna (ok. 3,5 kg), przez co i niebezpieczna. Predmiot wykonany jest starannie, w dosyć prymitywny sposób, lecz dzięki temu zachowuje tradycyjny wygląd.

Losy

  Narodził się w Hvall w rodzinie z tradycjami rzemieślniczymi. Jego dziad był kowalem, jego ojciec był kowalem, więc i on miał zostać kowalem. Od najmłodszych lat rodzic przyuczał go do przyszłej profesji. Był człowiekiem równie porywczym i surowym, co Alvar. Matka zaś była kobietą wycofaną, cichą, ale niezwykle troskliwą. Wraz z siostrą wychowywali się w skromnym domostwie na obrzeżach miasta. Nigdy nie przymierali głodem, ale nie mogli sobie pozwolić na zbędne przyjemności. Jako dziecko cechowała go już opryskliwość i tendencja do zmiany nastrojów jak pogoda. Ojciec często wyśmiewał się z niego, że ma humorki jak baba.
   W okresie dojrzewania każdą wolną chwilę spędzał na zapoznawaniu się z dziewkami. Lubił ich towarzystwo ze względu na estetykę, która biła na głowę jego męskie grono. W młodości zdarzało mu się podglądać kąpiące się dziewczęta, za co często bywał ganiony przez ojca. Jednak paradoksalnie nie chodziło o fakt, że to robi, a o to, że nie umie wziąć tego, co mu się należy. Kiedy akurat nie popijał z koleżkami w karczmie albo nie uczył się u ojca, próbował znaleźć sobie odpowiednią kandydatkę na żonę. Jednak po kilku odrzuconych propozycjach małżeństwa postanowił, że nigdy się nie ożeni. W tym czasie jego młodsza siostra wyszła za mąż za sporo starszego, lecz majętnego mężczyznę. Alvar dobity faktem, że nawet jego siostra już założyła rodzinę oraz licznymi niepowodzeniami, postanowił posłuchać rady ojca.
  Zaczął kręcić się wokół chętnych dam, przy których przeżywał swoje pierwsze przyjemności. Podobno został nawet ojcem, ale wyparł się wszystkiego, twierdząc, że bękart może być połowy populacji w Hvall. Nie czuł pociągu do zostania ojcem. Był zbyt młody, aby brać na siebie taką odpowiedzialność. W tym czasie również zaczął mężnieć, co ułatwiło mu znacznie zdobywanie panienek o wątpliwej moralności.
  Któregoś dnia poznał przemiłą dzierlatkę, która wydawała mu się inna niż wszystkie. Szybko zakochali się w sobie, założyli rodzinę i wyprowadzili się na drugi koniec miasta. Alvar założył tam swój własny zakład, w którym wytwarzał różnoraką broń, tarcze oraz zbroje. Spłodził trójkę synów, których tradycyjnie uczył fachu. Po kilku latach małżeństwa, jego ukochana uległa wypadkowi, który odebrał jej życie. Gdy spacerowała po lesie, upadła na nią gałąź z wielkiego, spróchniałego drzewa. Nie miała żadnych szans, zginęła na miejscu.
   Alvar długo nie mógł się pozbierać i tkwił w żałobie. Nic już go nie cieszyło, rozważał czy nie zamknąć zakładu i podzielić losu ukochanej. Jednak nie mógł tego zrobić ze względu na synów. Z depresji wyciągnęli go starzy przyjaciele, z którymi upijał się i bałamucił młode kobiety. Nigdy nie zapomniał o swojej żonie, jednak udaje, że nie istniała. Nauczył się już żyć jako wdowiec, który pierwotne potrzeby zaspokaja z każdą chętną kobietą, którą napotka na swej drodze. Jednak prawdziwe spełnienie daje mu praca, zaczęła mu przynosić spore dochody. Ostatnimi czasy ożenił najmłodszego syna i przyjął pod swoje skrzydła trzech uczniów. Zarówno jego dzieci, jak i on ciężko pracują w kuźni, która rozrosła się znacząco od czasu jej założenia.

Oczekiwania

  Czyli jak widzisz swoją postać w przyszłości. Czego oczekujesz od Profety (Mistrza Gry) etc.


Część mechaniczna

Atrybuty

Ciało [5/6]:
  Krzepa [3/3]
  Odporność [1/3]
  Kondycja [1/3]

Umysł [3/6]:
  Wola [1/3]
  Wiedza [1/3]
  Inteligencja [1/3]

Biegłość [3/6]:
  Zręczność [1/3]
  Refleks [1/3]
  Szybkość [1/3]

Talenty

Zdolności
  • Niespotykana siła (-3 PT) (+1 krzepa) – wiele lat ciężkiej pracy fizycznej sprawił, że jego ciało jest niezwykle umięśnione, dzięki czemu dysponuje ogromną siłą.

Wady
  • Alkoholizm (+0,5 PT) – Zawsze lubił popić, po śmierci swojej ukochanej jego pasja przerodziła się w nałóg. Częściej można spotkać go pijanego bądź wstawionego, niż trzeźwego. O ile stara się nie pić w pracy, to skutki najczęściej bywają mierne. Nie potrafi przetrwać dłużej niż jeden dzień bez alkoholu. Pokusa jest zbyt duża, aby jej nie ulec.
  • Prostak (+2 PT) – Alvar jest kwintesencją prostolinijności. Niewykształcony, rubaszny mężczyzna z wąsem, który najpierw powie, a potem pomyśli. Jest też bardzo niewybredny i lubi komentować wszystko, co się wokół niego dzieje. Dodatkowo lubuje się w słownictwie rynsztokowym, toteż trudno nie określić go mianem prostaka.
  • Słaby węch (+0,5 PT) – Od dzieciństwa miał kiepski zmysł powonienia. Nie czuje zbyt wielu zapachów oraz smaków. Jedynie te najbardziej intensywne są dobrze wyczuwalne przez mężczyznę. Ma to swoje plusy i minusy. Nie wyczuwa delikatnej nutki kwiatowych zapachów, ale nie czuje również spoconych robotników.

Umiejętności

  • Obróbka metalu (3/4) – jako kowal wyśmienicie zna się na produkcji broni wszelakiej maści. Jednakże najczęściej tworzy topory. Czasem wytwarza również łuki, tarcze czy części zbroi. Jednak nie jest to już tak mistrzowskie wykonanie jak w wypadku toporów. Od dziecka zgłębiał wiedzę jak wykonać narzędzie śmiercionośne i wygodne dla wojownika.
  • Walka wręcz (3/4) – z racji swojego trybu życia często wpada w kłopoty. Najczęściej spowodowane są zbytnią pewnością siebie i arogancją po przekroczeniu pewnego progu promili we krwi. Zazwyczaj kończy się to bójkami. Najczęściej na gołe pięści, ale czasem sięga po krzesło albo szkło.
  • Smykałka do interesów (2/4)– jako, że sprzedaje swoje wyroby, musiał nauczyć się negocjować cenę. Wykazuje dosyć niezłą taktykę, aby w jak najdogodniejszej (oczywiście dla siebie) cenie sprzedać wszystko, co wyjdzie spod jego ręki. Uczył go tego ojciec, lecz od dawna sam szlifuje te umiejętności w praktyce.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości